غزليات برگزيده از حافظ-over100Top free javascript cod-of persian,s gulf- آموزش عملي جاوا - بيش از صد برنامه و كدهاي كاربردي و آزمايش شده جاوا- رايگان سريع -بدون عضو گيري - سريعترين دانلود كد هاي جاوا اسكريپت - طراحي و برپايي وب سايت و سايت هاي زيبا با قالب هاي اختصاصي و با قيمتي واقعا مناسب --ارتقاء رايانه هاي قديمي - غزليات برگزيده حافظ-موسيقي ميدي رايگان-عکس هاي زيبا- سايت ادبي سايتي براي ادب دوستان و هنرمندان و اهل قلم و تفكر مكاني مناسب براي معرفي آثار ادبي فرهنگي

    صفحه اصلي
1- موس
2 - نوار وضعيت
3 - اسکرول بار
4 - متن
5 - عکس
6 - آهنگ
7 - فهرست ( منو )
8 - رابط ( لينك )
9-ابزار هاي صفحه
10 -ابزار هاي جاوا
11 - جستجو گر ها
12 -بازي
13- دريافت کد
14- كد هاي دوستان
    درباره سايت
    درباره جاوا
    در باره كد ها
 آموزش عملي جاوا
    خطا يابي در جاوا
  همكاري با ما
   سايت هاي جاوا
   سايت هايم
   غزليات حافظ
   موسيقي ميدي
   کد هاي جديد
 

 
غزليات برگزيده از حافظ
 

کلامي کوتاه درباره مردي بزرگ بنام حافظ

در ايران شعراي فراواني آمده اند و رفته اند اما هر کدامشان بسته به استعداد خود اثري را نيز بجا گذاشته اند که هر کدام در جاي خود جاي تامل و تقديز خاص خود را دارند .

در اين ميان حافظ نسبت به بقيه اين شعرا در جايگاهي منتفاوت قرار دارد و آنچنان جذابيتي بهم زده که بسياري از محققان و انديشمندان غربي فقط بخاطر درک اشعار اتو بوده که آمده اند و فارسي را فرا گرفته اند که بارزترين شان گوته آلماني بود .

مشخصه هايي که اشعار حافظ  نسبت به ديگراندارد در يک نقد ساده و مجمل بنظر من اين دو سه چهار تاييست که در ذيل مياورم :
1 - از انواع قالب هاي شعر قالب قصيده انتخاب شده . مهمترين ويژگي اين قالب اينست که شاعر ميتواند نام خود را ذکر کند! ! و اين بدليل کيش شخصيتي است که حافظ داشته ! چرا که معتقدم ايشان داراي کيش شخصيت بوده تواضعي که در بعضي اشعارشان ديده ميشود از سر ناچاري و پرهيز از ايجاد دافعه است !
2 - روي اشعار خوب کار شده و کمتر ناخالصي ديده مبشود و کمتر بداهه سرايي ديده ميشود ( دقيقا نقطه مقابل مولوي ) و بهر حال کم گفت و گزيده گفت .
3 - مجموعا 495 غزل و 3 قصيده 2 تا و 42 رباعي و 34 تا قطعه دارد .
 ... ادامه در سايت ادبي !

 

 
 
 
   
1  


 
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
     

  

www.easy-hit-counter.com
برپايي اوليه = دي 87   آخرين بروز شده آبان 88